Залиште свій номер і ми до вас зателефонуємо!
Або ви можете зв`язатись з нами самі:
+380 (96) 645 53 96
"ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ

"ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ ДЛЯ ПРИВАТНИХ ДОМОГОСПОДАРСТВ

Придбання та монтаж обладнання
Придбання та монтаж сонячних панелей (потужністю не більше 30 кВт/год)
Подання документів
Подання заяви-повідомлення та схеми підключення до місцевого Обленерго (у 2-х екземплярах)
Відкриття банківського рахунку
Узгодження схеми підключення генеруючої установки в день отримання заяви-повідомлення та надання споживачу рахунку на оплату послуг з облаштування вузла обліку.
Встановлення лічильникА
Протягом п`яти робочих днів з моменту оплати вартості послуг з облаштування вузла обліку енергопостачальник приводить вузол обліку у стан, що придатний для реалізації процедури вимірювань зустрічних перетікань спожитої та виробленої електричної енергії.
Акт приймання-передачі
Обленерго та власник підписують угоду про купівлю-продаж електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання або вітрової енергії.

"Зелений" тариф на електроенергію в Україні

"Зелений" тариф - це спеціальний тариф для приватних споживачів, який дозволяє не тільки купувати електроенергію у держави, але й виробляти її за допомогою альтернативних джерел енергії і продавати в мережу в кілька разів дорожче. Все це виконується відповідно до закону України № 5 485-VI. та закону 2010д від 14.07.2015

Як працює "зелений" тариф на електроенергію?

Для продажу електроенегрії за "зеленим" тарифом, спочатку ви встановлюєте джерела альтернативної енергії, наприклад сонячні батареї на дах. Потім ви встановлюєте спеціальний лічильник, який рахує електроенергію, що протікає в обидві сторони: від вас державі і навпаки.

Якщо ви в конкретний момент споживаєте більше елекроенергії, ніж виболяє ваша сонячна електростанція, то решту ви добираєте з мережі, і лічильник рахує цю різницю із знаком "+", якщо навпаки, ваші сонячні панелі виробляють більше електроенергії, ніж вам зараз потрібно, тоді різниця іде в мережу, а лічильник рахує її із знаком "-"

В залежності від цього:

Якщо ви спожили і виробили однакову кількість електроенергії, то ви не платите нічого;

Якщо ви спожили більше, ніж виробили, то доплачуєте тільки різницю;

Якщо ви спожили менше, ніж виробили, то різницю оплачує вам держава.

На графіку показане виробництво електроенергії сонячною електростнацією потужністю 10 кВт, при середньому споживанню будинку 200 кВт\год в місяць. З цього графіку видно, що при такому споживанні власник сонячної установки за рік продасть державі 8 018 кВт/год електроенергії та заробить 1 306 Євро

Вартість покупки електроенергії державою

Найцікавіше, це що ви продаєте електроенергію в кілька разів дорожче, ніж купуєте. Вартість продажу електроенергії залежить від двох факторів:

  • Способу її отримання. За електроенергію вироблену сонячними батареями платять більше, ніж наприклад за вироблену вітряком.
  • Року підключення до "зеленого" тарифу. Чим раніше підключитися, тим вище вартість покупки електроенергії державою.

Розглянемо на прикладі з сонячними панелями.
Згідно постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вартість купівлі електроенергії для системи потужністю до 30 кВт складе 0,163 Євро/кВт (при підключенні до 31 грудня 2024 року).
Тобто, ви купуєте електроенергію наприклад по 1,68 грн/кВт, а продаєте вироблену за 5,6 грн/кВт. (при курсі євро 34,2 грн).

Чи можна виробляти електроенергію і без "зеленого" тарифу?

В принципі виробляти електроенергію можна без "зеленого" тарифу та спеціальних дозволів. Ви просто купуєте фотоелектричні модулі (або вітряк), встановлюєте їх і безпосередньо підключаєте до будинкової мережі. Усе. Тепер ваші електроприлади живляться за рахунок безкоштовної сонячної енергії.
Але у такого підходу є мінус: ви зможете використовувати вироблену сонцем електроенергію лише тоді, коли працюють електроприлади - телевізор, лампочка, зарядний пристрій телефону і так далі. Тобто її потрібно відразу ж використовувати. Якщо прилади вимкнені, то вироблена електроенергія втрачається.

Звичайно, тут є шляхи вирішення:

1. Запасати надлишкову електроенергію на акумуляторах, а потім використовувати. Але важливо врахувати: акумулятори коштують дорого (особливо для потужної системи) і мають кінцевий ресурс роботи. Рано чи пізно акумулятори вийдуть з ладу, і їх доведеться міняти. До того ж, в такому підході мало економічної вигоди (якщо вам не дісталися батареї безкоштовно).

2. Вибрати потужність батарей під постійне навантаження. Тобто під електроприлади, які працюють постійно: холодильник, електропривод воріт і так далі. Так ви зможете виробляти і використовувати електрику без надлишку.

Головний і єдиний плюс обох підходів - зниження енергетичної залежності від держави. З точки зору економії в цьому мало сенсу, а от "зелений" тариф відкриває більш широкі можливості. Це інвестиція в майбутнє і можливість економити, і навіть заробляти гроші.

ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Ім`я
Ваш телефон
Як з вами зв`язатися?
Як реалізувати "зелений" тариф в Україні?

Насамперед, необхідне обладнання:

1. Альтернативне джерело вироблення електроенергії. Наприклад, сонячні панелі або вітряк.
2. Мережевий інвертор, який перетворює згенерований сонячними панелями постійний струм в необхідний для мережі змінний.
3. Спеціальний двонаправлений електричний лічильник, який рахує протікаючу електроенергію в обидві сторони: від вас державі і навпаки.

Це основне обладнання, не рахуючи додаткових дрібниць необхідних для монтажу. Далі потрібно оформити "зелений" тариф:

  • Прийти в РЕМ і написати заяву на зміну тех. умов на підключення;
  • Придбати там же спеціальний лічильник;
  • Відкрити рахунок у банку, куди будуть нараховуватися гроші за продаж електроенергії;
  • Змонтувати і запустити систему.

Скільки коштує підключення "зеленого" тарифу в Україні?

Ось ми і підійшли до самої цікавої і важливої частини: який від цього економічний і практичний сенс? Підрахуємо.
У середньому вартість сонячних батарей «під ключ» - 0.65 дол/Вт це для системи потужністю 10 кВт і більше (потрібно враховувати, що ціни можуть відрізнятися в залежності від регіону і якості сонячних батарей).

У вартість зазвичай включено:

  • Сонячні батареї
  • Мережевий інвертор
  • Монтаж
  • Супутні витрати

Тобто підсумкова вартість системи потужністю 10 кВт складе від 6 500 доларів США.
Важливо врахувати: 10 кВт - це потужність сонячних батарей, яку вони видають при прямому яскравому сонці. Влітку вироблення може бути більше, зимою менше, за рахунок інтенсивності і тривалості сонячного дня.
В середньому, по Україні, фотоелектричний модуль потужністю 1 кВт за рік виробляє 1 018 кВт/год електроенергії.

Таким чином, можна підрахувати термін окупності:

За рік система потужністю 10 кВт приносить прибуток: 10 410 кВт * 5.57 грн (тариф на продаж) = 57 984 грн. Ваші річні витрати на електроенергію складають, припустимо 4 000 грн. Чистий прибуток, який приносить система: 57 984 грн - 4 000 грн = 53 984 грн/рік. Загальна вартість системи: 182 000 грн (6.5 тис доларів) Окупність: 182 000 грн / 53 984 грн = 3.4 роки. А термін служби системи понад 20 років.

Вартість електроенергії може збільшуватися з кожним роком, і тому термін окупності буде знижуватися. Таким чином, установка послужить вигідною довгостроковою інвестицією.
Є ще один важливий фактор, що впливає на ефективність "зеленого" тарифу і окупність установки. Це ваша поточна витрата електроенергії.
Перед установкою системи рекомендується зробити аудит електроспоживання. Виявити всі основні споживачі енергії, усунути проблеми і вжити комплекс енергозберігаючих заходів. Є безліч безкоштовних способів скоротити витрати на електроенергію.

1. Розробка ТЕО проекта (бізнес-план)
2. Реєстрація юридичної особи
3. Оформлення права на землю (договір оренди)
"ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
4. Розробка ТЕО можливості підключення об'єкта до мереж
8. Придбання обладнання
7. Розробка проектної документації
6. Передпроектні роботи
5. Отримання ТУ на підключення до мереж
12. Оформлення членства в ОРЕ
11. Оформлення ліцензії виробника електроенергії
10. Підключення до мереж
9. Встановлення та налагодження обладнання
13. Експертиза "місцевої складової"
14. Затвердження "зеленого" тарифу
15. Договір на продаж електроенергії
16. Продаж електроенергії по "зеленому" тарифу
17. Експлуатація і поточне обслуговування об`єкту генерації
ВАРТІСТЬ ВСЬОГО КОМПЛЕКСУ РОБІТ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
Сума може змінюватись в залежності від вибраного обладнання.
Мережева сонячна електростанція
10 кВт
$8500
Мережева сонячна електростанція
20 кВт
$15500
Мережева сонячна електростанція
30 кВт
$19000
Мережева сонячна електростанція
100+ кВт
Договірна

Made on
Tilda