"В Україну постачається обладнання дуже високої якості. Через унікальні можливості території України та «Зеленого тарифу», інвестори всього світу ставлять великі ставки на українську сонячну енергетику. Постачаючи надійне обладнання, котре буде працювати не менше 20 років, вони гарантують собі стабільний прибуток протягом усього часу експлуатації обладнання."
Зелений тариф для приватних домогосподарств
Зелений тариф: як отримувати від держави 65 тисяч гривень на півроку, встановивши сонячні батареї

Обработка видео...

 

Зелений тариф на електроенергію в Україні 

Зелений тариф - це спеціальний тариф для приватних споживачів, який дозволяє не тільки купувати електроенергію у держави, але ще й виробляти її за допомогою альтернативних джерел енергії і продавати в мережу в кілька разів дорожче. Все це виконується відповідно до закону України № 5 485-VI. та закону 2010д від 14.07.2015

Як працює "зелений тариф" на електроенергію?

 Для продажу електроенегрії за зеленим тарифом, спочатку ви встановлюєте джерела альтернативної енергії, наприклад сонячні батареї на дах. Потім ви встановлюєте спеціальний лічильник, який рахує електроенергію, що протікає в обидві сторони: від вас державі і навпаки. 

 Якщо ви в контретний момент споживаєте більше елекроенергії, ніж виболяє ваша сонячна електростанція, то решту ви добираєте з мережі, і лічилькик рахує цю різницю із наком "+", якщо навпаки, ваші сонячні панелі виробляють більше електроенергії, ніж вам зараз потрібно, то різниця іде в мережу, а лічильник рахує її із знаком "-" 

 В залежності від цього: 

Якщо ви спожили і виробили однакову кількість електроенергії, то ви не платите нічого; 

Якщо ви спожили більше, ніж виробили, то доплачуєте тільки різницю; 

Якщо ви спожили менше, ніж виробили, то різницю оплачує вам держава. 

 На графіку показане виробництво електроенергії сонячною електростнацією потужністю 10 кВт, при середньому споживання будинку 200 кВт\год в місяць. З цього графіку видно, що при такому споживанні власник сонячної установки за рік продасть державі 8180 кВт/год електроенергії та заробить 1636 Євро

Вартість покупки електроенергії державою 

 Найцікавіше, це що ви продаєте електроенергію в кілька разів дорожче, ніж купуєте. Вартість продажу електроенергії залежить від двох факторів: 

  • Способу її отримання. За електроенергію вироблювану сонячними батареями платять більше, ніж наприклад за вироблену вітряком. 
  • Року підключення до зеленим тарифом. Чим раніше підключитися, тим вище вартість покупки е / е державою. 

 

Розглянемо на прикладі з сонячними батареями.  

 Згідно постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вартість купівлі електроенергії для системи потужністю до 30кВт складе 0,19 Євро / кВт (при підключенні до 31 грудня 2019 року). 

 Тобто, ви купуєте електроенергію наприклад по 0,456 грн / кВт, а продаєте вироблену за 5,7рн / кВт.(при курсі євро 30). Більш ніж десятикратна різниця. 

Чи можна виробляти електроенергію і без зеленого тарифу? 

 В принципі виробляти електроенергію можна без зеленого тарифу та спеціальних дозволів. Ви просто купуєте фотоелектричні модулі (або вітряк), , встановлюєте їх і безпосередньо підключаєте до будинкової мережі. Усе. Тепер ваші електроприлади живляться за рахунок безкоштовної сонячної енергії. 

 Але у такого підходу є мінус: ви зможете використовувати вироблену сонцем електроенергію лише тоді, коли працюють електроприлади - телевізор, лампочка, зарядка телефону і так далі. Тобто її потрібно відразу ж використовувати. Якщо прилади вимкнені, то вироблена електроенергія втрачається. 

Звичайно, тут є шляхи вирішення: 

 Запасати надлишкову електроенергію на акумуляторах, а потім використовувати. Але важливо врахувати: акумулятори коштують дорого (особливо для потужної системи) і мають кінцевий ресурс роботи. Рано чи пізно акумулятори вийдуть з ладу, і їх доведеться міняти. До того ж, в такому підході мало економічної вигоди (якщо вам не дісталися батареї безкоштовно).Вибрати потужність батарей під постійне навантаження. Тобто під електроприлади, які працюють постійно: холодильник, електропривод воріт і так далі. Так ви зможете виробляти і використовувати електрику без надлишку.

Головний і єдиний плюс обох підходів - зниження енергетичної залежності від держави. З точки зору економії в цьому мало сенсу. 

А от зелений тариф відкриває більш широкі можливості. Це інвестиція в майбутнє і можливість економити, і навіть заробляти гроші.

 

Як реалізувати зелений тариф в Україні? 

Насамперед, необхідно обладнання: 

 

 Альтернативне джерело вироблення електроенергії. Наприклад, сонячні батареї або вітряк. Краще - сонячні баратеїМережевий інвертор. З одного боку в нього підключається джерело енергії і електричний лічильник, а з іншого боку він підключений до мережі.Спеціальний електричний лічильник, який рахує протікаючу електроенергію в обидві сторони: від вас державі і навпаки. 

Це основне обладнання, не рахуючи додаткових дрібниць необхідних для монтажу. Далі потрібно оформити зелений тариф: 

  • Прийти в РЕМ і написати заяву на зміну техумов на підключення; 
  • Придбати там же спеціальний лічильник; 
  • Відкрити рахунок у банку, куди будуть нараховуватися гроші за продаж електроенергії; 
  • Змонтувати і запустити систему.

 

Скільки коштує підключення зеленого тарифу в Україні?

Ось ми і підійшли до самої цікавої і важливої ​​частини: який від цього економічний і практичний сенс? Підрахуємо. 

 У середньому вартість сонячних батарей «під ключ» - 0.9 дол. США за Вт Це для системи потужністю 10кВт і більше. (Потрібно враховувати, що ціни можуть відрізнятися в залежності від регіону і якості сонячних батарей).

У вартість зазвичай включено: 

  • Сонячні батареї 
  • Мережевий інвертор 
  • Монтаж 
  • Супутні витрати  

 

Тобто підсумкова вартість системи потужністю 10 кВт складе від 8500 доларів США. 

 Важливо врахувати: 10кВт - це потужність сонячних батарей, яку вони видають при прямому яскравому сонці. Влітку вироблення може бути більше, зимою менше, за рахунок інтенсивності і тривалості сонячного дня. В середньому, по Україні, фотоелектричний модуль потужністю 1кВт за рік виробляє 1018кВт/год електроенергії. 

Таким чином, можна підрахувати термін окупності: 

 За рік система потужністю 10кВт приносить прибуток: 10180 * 4.2 грн / кВт (тариф на продаж) = 42756 грн. Ваші річні витрати на електроенергію складають, припустимо 5 000грн. Чистий прибуток, яку приносить система: 42756 - 5 000 = 37756 грн / рік. Загальна вартість системи: 238000 грн (8.5 тис доларів) Окупність: 238000 / 37756 = 6.3 роки. А термін служби системи понад 20 років. 

Ця цифра не остаточна і також залежить від багатьох умов. Наприклад: 

Рік тому курс долара був нижче. І система окупалася за 5 років. 

 Вартість електроенергії може збільшуватися з кожним роком, і тому термін окупності буде знижуватися. Таким чином, установка послужить вигідною довгостроковою інвестицією. 

 Є ще один важливий фактор, що впливає на ефективність зеленого тарифу і окупність установки. Це ваша поточна витрата електроенергії. 

 Перед установкою системи рекомендується зробити аудит електроспоживання. Виявити всі основні споживачі енергії, усунути проблеми і вжити комплекс енергозберігаючих заходів. Є безліч безкоштовних способів скоротити витрати на електроенергію.

 

Телеканал ВІТА новини 2017-11-30 Сонячні панелі

Обработка видео...