Цей веб-сайт використовує файли cookie. Файли cookie запам'ятовують ваші дії та уподобання для кращого користування Інтернетом.

OK
Залиште свій номер і ми до вас зателефонуємо!
Або ви можете зв`язатись з нами самі:
+380 (96) 645 53 96
СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ НА ДАХУ БАГАТОПОВЕРХІВКИ
Отримати "Зелений" тариф для багатоповерхівки можна тим же методом, що і для приватних домогосподарств. Рекомендуємо ознайомитись з цим процесом в розділі нашого сайту "Зелений" тариф. А у даній статті ми опишемо вам ті пункти, які відрізняються від звичайного порядку отримання "Зеленого" тарифу.
І. Оренда даху

Першим що потрібно зробити для побудови СЕС на даху багатоповерхівки, це отримання дозволу від співмешканців (ОСББ) на оренду даху. Щоб отримати дозвіл на побудову СЕС (оренду даху) потрібна згода не менше 75% мешканців. Для цього проводяться збори ОСББ і збираються підписи. У статуті ОСББ повинна бути передбачена можливість здачі в оренду "допоміжних приміщень та іншого спільного майна". Також, окрім основного виду діяльності повинен бути записаний вид діяльності 68.20 "Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна". Щоб мешканці будинку погодились на здачу частини даху в оренду, можна взяти на себе відповідальність за виконання ремонтних робіт на орендованій частині даху. А також встановлену щомісячну орендну плату. Важливий момент: при отриманні згоди на оренду даху, у документах орендатором потрібно вказувати саме власника квартири. Оскільки договір із РЕМом буде заключатися саме із власником квартири.

ІІ. Отримання технічних умов (ТУ)

Справа в тім, що в деяких Обленерго працівники самі не знають чи взагалі мешканець квартири може продавати електроенергію по «Зеленому тарифу». Іноді навіть натякають на необхідність отримання ліцензії для продажу електроенергії. Проте після спілкування з НКРЕКП (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) вихід знайшовся, це Постанова №310 "Про затвердження Кодексу систем розподілу". В 4 розділі "Порядок приєднання до систем розподілу" прописано, як повинно відбуватися таке підключення.

Список документів для подання в Обленерго виглядає таким чином:
1. Заява (по місцю);
2. Топографо-геодезичний план в масштабі 1: 2000 (архітектура);
3. Документ на право власності квартири;
4. Договір оренди даху;
5. Копію протоколу зборів мешканців ОСББ про передачу в оренду даху будівлі;
6. Свідоцтво про реєстрацію ОСББ;
7. Статут ОСББ, де є пункт у видах діяльності про те, що ОСББ може здавати своє майно в оренду;
8. Довідка зі Статистики, де серед видів діяльності зазначений код 68.20 ( "Надання в оренду нерухомого майна");
9. Заява про збільшення ел. потужності на квартиру;
10. Заява від ОСББ про збільшення виділеної ел. потужності на будинок;

ІІІ. Збільшення виділеної потужності на квартиру та багатоквартирного будинку в цілому

Пункт ІІІ – може виконуватись паралельно із пунктом ІІ.

У багатоквартирних будинках збільшення виділеної потужності для квартири потребує також збільшення виділеної потужності для всієї багатоповерхівки. Припустимо, ви збільшуєте виділену потужність для квартири з 2 до 30 кВт. Відповідно, ви маєте збільшити потужність всього будинку (ОСББ) ще на 30 кВт. Також РЕМ може вимагати переобладнання щитової на будинку, щоб вона могла витримувати більші потужності і встановлення нового 3-фазного лічильника.

ВАРТІСТЬ ВСЬОГО КОМПЛЕКСУ РОБІТ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ СОНЯЧНОЇ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
Сума може змінюватись в залежності від вибраного обладнання.
Мережева сонячна електростанція
10 кВт
$6500
Мережева сонячна електростанція
20 кВт
$12000
Мережева сонячна електростанція
30 кВт
$17000

Made on
Tilda